Składniki;
700 g dyni hokkaido
1.5 litra wywaru drobiowego
250 ml śmietanki do zup 18 %
2 ząbki czosnku
kawałek świeżego korzenia imbiru
4-5 łyżek oleju sezamowego
garść świeżego tymianku
garść pestek dyni
garść pestek dyni
oliwa
sól morska
1 łyżeczka gałki muszkatołowej
6 kromek bułki wrocławskiej
sól morska
1 łyżeczka gałki muszkatołowej
6 kromek bułki wrocławskiej
2 łyżki masła
Przygotowanie:
Dynię przekroić na pół, oczyścić z pestek i pokroić w plastry. Blaszkę wyłożyć papierem do pieczenia i ułożyć na nim warzywo i pokrojony czosnek, skropić oliwą, posypać solą i tymiankiem. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C z termoobiegiem na około 20-25 minut.
Bułkę pokroić w kosteczkę i usmażyć na rumiano na maśle. Zdjąć z patelni i przełożyć na ręcznik papierowy. Na suchą patelnię wrzucić pestki dyni i uprażyć.
Na talerz wlać zupę, dodać grzanki i pestki dyni, podawać gorącą ...Smacznego.
krem z dyni wprost uwielbiam!
OdpowiedzUsuńWłaśnie wczoraj odkryłam ten bloog i cieszę się, że jest więcej miłośników dyni :) Żałuję tylko, że nie podajesz odmiany dyni, bo to jest dość istotne - obecnie jest ich już na polskim rynku przynajmniej kilka w stałym (sezonowym) handlu, dlatego warto spytać przy okazji sprzedawcę o ten ważny szczegół :) Każda dynia ma bowiem inny kolor, aromat, konsystencję i zawartość cukru. W sobotę kupowałam w Tesco dynię Hokkaido, makaronową oraz piżmową - każda jest zupełnie inna :) Cieszy mnie ten dyniowy sezon i gnam do kuchni przygotować swoje coroczne marynaty dyniowe, a w najbliższej przyszłości też inne przetwory :) Pozdrawiam cieplutko z nieco zachmurzonej Kotliny Kłodzkiej.
OdpowiedzUsuńMasz absolutną rację zaraz to poprawię...U mnie to hokkaido z własnej dzialki o zabarwieniu skórki bardzo pomarańczowym. Po zerwaniu ważyła 1200 g i to był mój największy okaz. Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam, Gosia.
Usuń